BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRussian
Facebook

Ватерполистите на „Черноморец“ са единствените бургазлии за финалната шестица при U15

Отборът на „Черноморец“ се оказа единственият бургаски клуб, който преодоля квалификациите за 15-годишни момчета и се класира за финалната шестица от държавното първенство за сезон 2020/2021.

Възпитаниците на треньора Петър Йонов постигнаха три категорични победи, с което си осигуриха място сред най-добрите шест тима на България.

В следващия етап от надпреварата вицешампионът „Черноморец“ ще се изправи срещу варненските „Комодор“ и „Черно море“, столичните ЦСКА и „Левски“, и „Ботев“ /Враца/. Очакват се много здрави битки, като се играе по системата „всеки срещу всеки“. Най-добрите четири отбора ще оформят финална четворка и в Суперфинал ще си оспорват медалите.

На басейна „Приморски“ във Варна „Черноморец“ победи „Аква Спорт“ с 18:7, „Славия“ с 20:4 и съгражданите си от „Арена“ с 18:3.

Във възловия мач с „Черно море“, срещу физически израсналите за кратък период варненски състезатели, „акулите“ отстъпиха с 6:13. Спечелените точки от трите победи обаче бяха достатъчни за бургазлии, които се класираха втори, а по регламент за финалната фаза продължават само отборите, заели първите две места в своите квалификационни групи.     

Неочаквано извън финалната шестица остана отборът на „Нептун“.

На столичния басейн „Диана“ бургаският тим завърши с 6 точки в групата си, колкото събраха „Ботев“ и „Локомотив НН“. С по-добра голова разлика обаче врачани се класираха втори.

Така „Нептун“ остана на третата позиция и ще играе във финал „Б“. В разпределението на местата от 7 до 16 място в първенството ще участват още „Арена Бургас“, „Славия“, „Аква Спорт“, „Локомотив НН“, ЦДНА, „КПС Варна“, „Тича“ и „Локомотив Русе“.

Резултати от мачовете на бургаските отбори:

На „Черноморец“ с: „Аква Спорт“ – 18:7, със „Славия“ – 20:4, с „Арена“ – 18:3, с „Черно море“ – 6:13. На „Нептун“ с: „Ботев“ – 11:10, с ЦДНА – 18:6, с „Локомотив НН“ – 11:13, с ЦСКА – 5:20. На „Арена“ с: „Черно море“ – 3:21, със „Славия“ – 13:8. 

Класиране в група „А“: 1. Комодор – 12 т., 2. Левски – 9 т., 3. КПС Варна – 6 т., 4. Тича  – 3 т., 5. Локомотив Рс – 0 т.

Класиране в група „Б“: 1. Черно море – 12 т., 2. Черноморец – 9 т., 3. Арена Бургас – 6 т., 4. Славия – 3 т., 5. Аква Спорт – 0 т.

Класиране в група „В“: 1. ЦСКА – 12 т., 2. Ботев – 6 т. (по-добра голова разлика от мачовете с Нептун и Локомотив НН), 3. Нептун – 6 т., 4. Локомотив НН – 6 т., 5. ЦДНА – 0 т.

Източник: gramofona.com

Сайта не носи отговорност за написаните коментари

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!