BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Времето в петък

+

Днес по-значителна ще се задържи облачността само над крайните източни райони, където до сутринта все още ще има превалявания от дъжд. Вятърът постепенно ще се ориентира от юг-югозапад и ще бъде слаб до умерен. Минималните температури ще бъдат между минус 1° и 4°, по Черноморието до 7°-8°.

От запад ще започне ново заоблачаване, което до края на деня ще обхване цялата страна. Ще духа до умерен, на север от планините временно силен вятър от юг-югозапад. Дневните температури ще се повишат и максималните ще бъдат между 11° и 16°.

Над планините ще е предимно облачно. Ще духа умерен, по билата временно силен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 7°, на 2000 метра – около 2°.

Над Черноморието през деня облачността ще намалее до предимно слънчево време, но привечер от запад отново ще се увеличи. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад, който след обяд ще се ориентира от юг-югоизток. Температурите ще се понижат и преобладаващите максимални температури ще бъдат 10°-15°. Температурата на морската вода е 9-11°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Подробна информация за времето днес и прогнозата за десет дни напред вижте на Sinoptik.bg

Източник: НИМХ

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!