BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Кобрата скоро с мач в САЩ

Кубрат Пулев има договорка за следващ мач на професионалния ринг, както и яснота къде ще се проведе той. Българският боксьор обяви, че ще се завърне в САЩ, където направи мач през 2019 г. По всяка вероятност Пулев ще се боксира в Лас Вегас.

От известно време за негов съперник се спряга Дилиън Уайт от Великобритания.

За последно Пулев беше на ринга на 12 декември, когато загуби с нокаут от Антъни Джошуа в Лондон. Това беше втори мач за българина за световната титла, но той обяви, че няма намерение да спира с професионалната си кариера. На 39 години Пулев има 30 срещи и 28 победи.

„Май-юни трябва да направя един мач в САЩ. Горе-долу има яснота за противника, ама да не ви подвеждам, няма да го обявявам още. Изобщо не съм спирал да тренирам“, каза Пулев пред Би Ти Ви.

Той е в Танзания, където брат му Тервел Пулев победи Викапита Мероро с нокаут в мач от полутежка категория.

Дотук в кариерата си Кубрат Пулев се би веднъж в САЩ, като на 23 март 2019 г. победи Богдан Дину с нокаут. След двубоя се стигна до скандал, като българинът целуна репортерката Дженифър Равало, известна като Джени Суши. След обвинения в сексуален тормоз се стигна до временно спиране на правата му в САЩ, а боксьорът трябваше да посети и образователен курс за сексуалното насилие.

Източник : Дневник 

Източник: gramofona.com

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!