„Дея спорт“ пречупи гранда „Левски“ в Суперволей за трета победа

Новакът в Суперволей лигата при мъжете „Дея спорт“ успя да пречупи столичния гранд „Левски“ в петгеймов трилър.

Успехът за бургазлии дойде с 3:2 гейма /25:21, 25:15, 21:25, 22:25,15:12/. Победата е трета за нашите в родния волейболен елит.

Играчите на „Дея спорт“ излязоха със самочувствие срещу бронзовия медалист от миналия сезон и закономерно спечелиха убедително първите две части.

На свой ред „Левски“ вдигна оборотите, като взе третия и четвъртия гейм. Тайбрек трябваше да реши кой отбор повече заслужава победата.

И тя беше записана на сметката на „Дея спорт“. Момчетата на треньора Венцислав Симеонов триумфираха с 15:12 и дадоха да се разбере, че ще бъдат важен фактор в борбата за челните места.

Топреализатор в дербито стана диагоналът Виталий Василиев, който завърши с 23 точки /2 аса/. Силен мач изигра посрещачът Леон Тончев с 20 точки /1 ас и 5 блокади/. Опитните Денис Чавдаров и Тодор Вълчев добавиха, съответно 15 и 10 точки.

С актив от 8 точки /3 победи и една загуба/, „Дея спорт“ заема пето място във временното класиране.

В следващия пети кръг бургазлии приемат в зала „Младост“ тима на „Берое“. Тази среща е с начален час 18:30.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!