„Нефтохимик 2010“ на полуфинал за националната волейболна Суперлига

Истински маратонски мач, продължил 155 минути изиграха в Добрич отборите на „Добруджа 07“ и „Нефтохимик 2010“. Успехът с 3:2 гейма/25:23, 25:23, 15:25, 29:31, 15:13/ в четвъртфинален мач №2 от националната волейболна Суперлига постигнаха бургазлии. Така серията от 2:0 победи класира „Нефтохимик 2010“ за полуфиналната фаза. Жани Желязков отбеляза 19 точки, а Илия Петков-18. Капитанът Николай Николов завърши с 16 точки. Валентин Братоев и Денис Карягин се отчетоха, съответно с 12 и 11 точки. Съперник на „Нефтохимик 2010“ на полуфинал ще бъде победителят от двойката „Левски“ и „Дунав“-Русе. „Сините“ водят с 1:0 в серията и са фаворити за краен успех. Полуфиналите също се играят до 2 победи от 3 мача.

Източник : Община Бургас

Източник: gramofona.com